Land's End

Stát / Region:
Srí Lanka , Galle
Lokalita:
Unawatuna
Středisko:
Land's End

Charakteristika střediska

Poloha

V klidné tropické zahradě přímo na pobřeží Indického oceánu. Z rezidence je výhled na oceán s jedinečným pohledem na západ slunce. V dálce je vidět stará holandská pevnost s majákem historického města Galle.

Vybavení a služby

Bazén 14x8m s nočním osvětlením a přímým výhledem na oceán.

Pláž

Pláž Unawatuna Beach, která je vzdálená 5 minut od rezidence a patří k nejkrásnějším na Srí Lance. Pláž nabízí nádherné koupání, šnorchlování, potápění, rybaření a výlety na loďkách. Přímo na pláži se nachází bezpočet restaurací a barů s výbornou kuchyní. Lehátka u restaurací jsou zdarma k použití.

Ubytování

Rezidence Land's End nabízí 6 dvoulůžkových pokojů s klimatizací, koupelnou a WC s možností přistýlky. Východní a západní terasu, velký obývaci pokoj s barem. Vybavení rezidence: klimatizace, teplá voda, bazén, wifi, obývací pokoj s barem.

Land’s End

I. Dvoulůžkový pokoj s výhledem na moře (možnost přistýlky)

I. Dvoulůžkový pokoj s výhledem na moře (možnost přistýlky)

II. Dvoulůžkový pokoj s výhledem na bazen

III. Dvoulůžkový pokoj(za barem) (možnost přistýlky)

IV. Dvoulůžkový pokoj s výhledem do zahrady (možnost přistýlky)

V. Dvoulůžkový pokoj s výhledem do zahrady

Služby a možnosti dalšího využití

Strava

Snídaně

Možnosti dalšího vyžití

Zajímavá místa

 • ADAMS PEAK - Adamova hora, nacházející se v samém středu Srí Lanky, je poutní místo, k němuž se váže hned několik pověstí týkajících se otisku nohy ve skále na vrcholu hory. Jedna vypráví o putování Budhy po Srí Lance, který na vrcholu hory strávil nějaký čas v meditacích a přitom stál na jedné noze, jiná zase tvrdí,že otisk zanechal Adam, který po vyhoštění z ráje došel na ostrov, vystoupil na vysokou horu a ohromen překrásnou okolní scenérií propadl přesvědčení, že se nad ním Hospodin smiloval. Adam se tedy vrátil do ráje a na důkaz vděku stál na jedné noze tisíc let.
 • ANURADHAPURA - První královské město, ležící v severní části ostrova, založené ve 4.st.př.n.l. bylo 1400 let politickým a náboženským centrem země. Komplex patří ke světovému kulturnímu dědictví. Sri Maha Bodhi-Boo tree je nejstarší zachovalý strom na světě (přibližně 2000 let starý), potomek stromu z Bodghaje, pod kterým údajně došel Buddha osvícení. Thuparama Dagoba-stupa vysoká asi 19 metrů ze 3.st.př.n.l., pravděpodobně nejstarší na ostrově, uchovává Budhovy ostatky (Bronzový palác, Jetavanarama Dagoba, Ruvanvelisaya Dagoba, Vodní nádrže)
 • COLOMBO - Kosmopolitní metropole s tropickou atmosférou díky palmovým hájům. Město bylo v r.1870 vybudováno jako přístav, až v období britské nadvlády se sem přesunula správa země z města Kandy. Centrem města je čtvrť nazývající se Pevnost, okolo je mnoho bazarů a trhů. Žije zde okolo jednoho milionu lidí.
 • DAMBULLA - Jeskynní chrám, založený v 1.st.př.n.l. buddhistickými mnichy, je důležité poutní místo.V 5-ti jeskyních chráněných skalním převisem je 154 Buddhových soch a zachovalé stropní fresky, na kterých jsou zachyceny okamžiky z Buddhova života a srí lanské historie. Největší vytesaná socha je 14 metrů dlouhá a zobrazuje Buddhu v okamžiku dosažení nirvány. Dambulla patří též ke světovému kulturnímu dědictví
 • DIALLUMA FALLS - Jeden z nejvyšších vodopádů na Sri Lance, 170metrů vysoký, možnost koupání
 • GALLE - Přístavní město, dodnes živé svou historií. Ze 17.st. dochovaná holandská pevnost rozkládající se na 36ha, mnoho historických budov, muzeum
 • HAPUTALE - Horské městečko na hřebeni, kterým končí centrální pohoří, okolní svahy pokryté věčně zelenými čajovými plantážemi. V továrnách na čaj vám rádi ukáží pracovní postup při výrobě čaje (od sušení, svinování, fermentování a zahřívání až k prosívání a třídění), čaje lze zde i zakoupit v dárkových baleních
 • HORTON PLAINS
 • JAPAHUWA - Pevnost založená ve 13.st. na ochranu proti nájezdům z jižní Indie. Ozdobně vytesané schodiště vedoucí ke kraji královského paláce vás vynese k nádhernému výhledu do okolní džungle
 • KANDY - Třetí bývalé královské město ležící ve středu centrálního pohoří, které bylo hlavním správním městem sinhálských panovníků až do příchodu Britů v r.1815. Je postavené okolo jezera Kandy. Nejvýznamnější stavbou je Chrám zubu, ve kterém je uchováván jako nejsvětější relikvie pravý horní špičák Gauthama Buddhy. Je zde botanická zahrada a také možnost zhlédnout představení historických tanců.
 • KATARAGAMA - Významné poutní místo nejen pro buddhisty, ale i pro hinduisty a muslimy
 • MIHINTALE - Poutní místo ležící asi 18km východně od Anuradhapury na výrazném kopci s množstvím starobylých schodišt´ a ruin.Zde posel Buddhy z Indie Mahinda čekal na kamenném trůnu na sinhálského krále, aby mu předal učení buddhismu. Z výšky je krásný výhled do okolí, i na blízké anuradhapurské stupy
 • NURELYA - Nejvýše položené město Srí Lanky (1900m nad mořem)
 • NUWARA ELIYA - Staré koloniální město v horách uprostřed čajových plantáží je postavené v britském stylu – staroanglické hotely, poštovní úřad, dostihová dráha, 18-ti jamkové golfové hřiště – jedno z nejkrásnějších v Asii
 • PINNEWALA - Sloní sirotčinec, v určité hodiny lze pozorovat krmení a koupání slonů v tropické řece v džungli
 • OLONNARUWA - Byla druhým královským městem, založená asi před 800 lety, rozkvět v 11. a 12.st. Impozantní zbytky královského paláce, Buddhovy sochy v nadživotní velikosti, audienční sál, mnoho chrámů, celý komplex zařazen do světového kulturního dědictví.
 • SIGIRIYA - 200 metrů vysoký kamenný blok, na kterém byla v 5.st. postavena skalní pevnost, která je obklopena příkopem, hradbami a rozlehlými zahradami včetně proslulých vodních zahrad. Nahoře leží ruiny královského paláce vybudovaného před 1500 lety.V půli cesty jsou na strmé skalní stěně dochovány fresky vnadných dívčích postav vystupujících z oblaků, malby jsou bez náboženského podtextu. V severní části skalní plošiny je lví podium, schodiště nahoru vede mezi zachovalými lvími tlapami.
 • WELIGAMA -Vesnice, kde lze ještě někdy zahlédnout lovit v moři rybáře na chůdách
 • YALA - Národní park na jižním pobřeží ostrova v okolí několika sladkých lagun. Možnost pozorování vzácných vodních ptáků a dravců, krokodýlů, divokých slonů …

Výlety

Jednodenní
 • SAFARI – Balapitiya.Ráno odjezd minibusem, na člunu jízda skrz mangrové lesy, návštěva ostrova s plantážemi hřebíčku. Poté želví farma – Balapitiya, manufaktura na výrobu palmového vína, jediný důl na těžbu ,,Moon stone,,v Asii /Ambalangoda/. Návrat pozdní odpoledne.
 • YALA NATIONAL PARK – Ráno ve 2 hod.odjezd z Unawatuny minibusem podél jižního pobřeží.S východem slunce v 6.30 hod. průjezd do národního parku Yala, pozorování zvířat (slonů). Po snídani v 10 hod. návštěva solné pánve v Hambantota, rýžová pole, Dondra, starobylý hinduistický ,,Višnův chrám,, Buddhova socha., Wewurukannala, holandská pevnost Matara, rybářské vesnice.Večer návrat do Unawatuny.
 • ,,KANDY,, Odjezd z Unawatuny v 6 hod. Návštěva sloní farmy v Pinnawala, botanická zahrada, farma s různými druhy koření, chrám Buddhova zubu, večer návrat do Unawatuny.
 • ,,DEŠTNÝ PRALES ,,SINHARAJA,, Odjezd ráno v 6 hod., návštěva džungle, vodopády, starobylé stromy, opice, starobylé stromy.

Třídenní a vícedenní

KANDY N’ ELIYA YALA NATIONAL PARK
 • První den: V 8 hodin odjezd z Unawatuny po pobřeží směr Kolombo. Asi v půli cesty do Kolomba se odbočuje do vnitrozemí směr Kandy. Návštěva sloní farmy a sirotčince v Pinnawala. Kandy – botanická zahrada, farma s různými druhy koření, chrám Buddhova zubu a další historické památky.
 • Druhý den: Po snídani odjezd do Nuwaraeliya, cestou uvidíte nekonečné čajové plantáže,nádherné hory s vodopády. Návštěva továrny na čaj s ochutnávkou možností nákupu nejlepšího Cejlonského čaje. Prohlídka Nuwaraeliyi.Poté pokračujeme do Tissamaharamaya ,cesta vede známými zeleninovými plantážemi. Míjíme Bandarawela vodopád. K večeru zakončíme druhý den v Tissamaharamaya.
 • Třetí den: S východem slunce v 6.30 hod. průjezd do národního parku YALA, pozorování zvířat (slonů). Po snídani v 10 hod. návštěva solné pánve v Hambantota, rýžová pole, Dondra, starobylý hinduistický ,,Višnův chrám,, Buddhova socha., Wewurukannala, holandská pevnost Matara, rybářské vesnice.Večer návrat do Unawatuny.

Doprava

Letecká

Akční nabídka

Cvičení a relaxace u moře - Apartmány Lanterna

Tato cena platí při rezervaci a platbě zálohy do 30.1.2019 do 16:00, poté bude minimálně o 500,-Kč vyšší.

16.8.2019 - 25.8.2019
Stát / Region:
Chorvatsko , Istrie
Lokalita:
Lanterna (Tar):
Středisko:
Apartmány Lanterna - cvičení

Cvičení a relax u moře s Lucií Turnovou - program B2

Aerobic, Bodystyling, Kruhový trénink, Stretching, Pilates, Program pro děti

Cena od8 690,-

Oblíbené

Cvičení a relax na Severním Kypru - Long Beach***

Rezervační záloha ve výši 3000,- Kč, rezervace prosíme do 30.1.2019 do 16:00. Poté bude cena o 1000,-Kč vyšší.

15.6.2019 - 22.6.2019
Stát / Region:
Severní Kypr , Famagusta
Lokalita:
Famagusta:
Středisko:
Long Beach***
Cena od17 490,-