Land's End

Stát / Region:
Srí Lanka , Galle
Lokalita:
Unawatuna
Středisko:
Land's End

Charakteristika střediska

Poloha

V klidné tropické zahradě přímo na pobřeží Indického oceánu. Z rezidence je výhled na oceán s jedinečným pohledem na západ slunce. V dálce je vidět stará holandská pevnost s majákem historického města Galle.

Vybavení a služby

Bazén 14x8m s nočním osvětlením a přímým výhledem na oceán.

Pláž

Pláž Unawatuna Beach, která je vzdálená 5 minut od rezidence a patří k nejkrásnějším na Srí Lance. Pláž nabízí nádherné koupání, šnorchlování, potápění, rybaření a výlety na loďkách. Přímo na pláži se nachází bezpočet restaurací a barů s výbornou kuchyní. Lehátka u restaurací jsou zdarma k použití.

Ubytování

Rezidence Land's End nabízí 6 dvoulůžkových pokojů s klimatizací, koupelnou a WC s možností přistýlky. Východní a západní terasu, velký obývaci pokoj s barem. Vybavení rezidence: klimatizace, teplá voda, bazén, wifi, obývací pokoj s barem.

Land’s End

I. Dvoulůžkový pokoj s výhledem na moře (možnost přistýlky)

I. Dvoulůžkový pokoj s výhledem na moře (možnost přistýlky)

II. Dvoulůžkový pokoj s výhledem na bazen

III. Dvoulůžkový pokoj(za barem) (možnost přistýlky)

IV. Dvoulůžkový pokoj s výhledem do zahrady (možnost přistýlky)

V. Dvoulůžkový pokoj s výhledem do zahrady

Služby a možnosti dalšího využití

Strava

Snídaně

Možnosti dalšího vyžití

Zajímavá místa

 • ADAMS PEAK - Adamova hora, nacházející se v samém středu Srí Lanky, je poutní místo, k němuž se váže hned několik pověstí týkajících se otisku nohy ve skále na vrcholu hory. Jedna vypráví o putování Budhy po Srí Lance, který na vrcholu hory strávil nějaký čas v meditacích a přitom stál na jedné noze, jiná zase tvrdí,že otisk zanechal Adam, který po vyhoštění z ráje došel na ostrov, vystoupil na vysokou horu a ohromen překrásnou okolní scenérií propadl přesvědčení, že se nad ním Hospodin smiloval. Adam se tedy vrátil do ráje a na důkaz vděku stál na jedné noze tisíc let.
 • ANURADHAPURA - První královské město, ležící v severní části ostrova, založené ve 4.st.př.n.l. bylo 1400 let politickým a náboženským centrem země. Komplex patří ke světovému kulturnímu dědictví. Sri Maha Bodhi-Boo tree je nejstarší zachovalý strom na světě (přibližně 2000 let starý), potomek stromu z Bodghaje, pod kterým údajně došel Buddha osvícení. Thuparama Dagoba-stupa vysoká asi 19 metrů ze 3.st.př.n.l., pravděpodobně nejstarší na ostrově, uchovává Budhovy ostatky (Bronzový palác, Jetavanarama Dagoba, Ruvanvelisaya Dagoba, Vodní nádrže)
 • COLOMBO - Kosmopolitní metropole s tropickou atmosférou díky palmovým hájům. Město bylo v r.1870 vybudováno jako přístav, až v období britské nadvlády se sem přesunula správa země z města Kandy. Centrem města je čtvrť nazývající se Pevnost, okolo je mnoho bazarů a trhů. Žije zde okolo jednoho milionu lidí.
 • DAMBULLA - Jeskynní chrám, založený v 1.st.př.n.l. buddhistickými mnichy, je důležité poutní místo.V 5-ti jeskyních chráněných skalním převisem je 154 Buddhových soch a zachovalé stropní fresky, na kterých jsou zachyceny okamžiky z Buddhova života a srí lanské historie. Největší vytesaná socha je 14 metrů dlouhá a zobrazuje Buddhu v okamžiku dosažení nirvány. Dambulla patří též ke světovému kulturnímu dědictví
 • DIALLUMA FALLS - Jeden z nejvyšších vodopádů na Sri Lance, 170metrů vysoký, možnost koupání
 • GALLE - Přístavní město, dodnes živé svou historií. Ze 17.st. dochovaná holandská pevnost rozkládající se na 36ha, mnoho historických budov, muzeum
 • HAPUTALE - Horské městečko na hřebeni, kterým končí centrální pohoří, okolní svahy pokryté věčně zelenými čajovými plantážemi. V továrnách na čaj vám rádi ukáží pracovní postup při výrobě čaje (od sušení, svinování, fermentování a zahřívání až k prosívání a třídění), čaje lze zde i zakoupit v dárkových baleních
 • HORTON PLAINS
 • JAPAHUWA - Pevnost založená ve 13.st. na ochranu proti nájezdům z jižní Indie. Ozdobně vytesané schodiště vedoucí ke kraji královského paláce vás vynese k nádhernému výhledu do okolní džungle
 • KANDY - Třetí bývalé královské město ležící ve středu centrálního pohoří, které bylo hlavním správním městem sinhálských panovníků až do příchodu Britů v r.1815. Je postavené okolo jezera Kandy. Nejvýznamnější stavbou je Chrám zubu, ve kterém je uchováván jako nejsvětější relikvie pravý horní špičák Gauthama Buddhy. Je zde botanická zahrada a také možnost zhlédnout představení historických tanců.
 • KATARAGAMA - Významné poutní místo nejen pro buddhisty, ale i pro hinduisty a muslimy
 • MIHINTALE - Poutní místo ležící asi 18km východně od Anuradhapury na výrazném kopci s množstvím starobylých schodišt´ a ruin.Zde posel Buddhy z Indie Mahinda čekal na kamenném trůnu na sinhálského krále, aby mu předal učení buddhismu. Z výšky je krásný výhled do okolí, i na blízké anuradhapurské stupy
 • NURELYA - Nejvýše položené město Srí Lanky (1900m nad mořem)
 • NUWARA ELIYA - Staré koloniální město v horách uprostřed čajových plantáží je postavené v britském stylu – staroanglické hotely, poštovní úřad, dostihová dráha, 18-ti jamkové golfové hřiště – jedno z nejkrásnějších v Asii
 • PINNEWALA - Sloní sirotčinec, v určité hodiny lze pozorovat krmení a koupání slonů v tropické řece v džungli
 • OLONNARUWA - Byla druhým královským městem, založená asi před 800 lety, rozkvět v 11. a 12.st. Impozantní zbytky královského paláce, Buddhovy sochy v nadživotní velikosti, audienční sál, mnoho chrámů, celý komplex zařazen do světového kulturního dědictví.
 • SIGIRIYA - 200 metrů vysoký kamenný blok, na kterém byla v 5.st. postavena skalní pevnost, která je obklopena příkopem, hradbami a rozlehlými zahradami včetně proslulých vodních zahrad. Nahoře leží ruiny královského paláce vybudovaného před 1500 lety.V půli cesty jsou na strmé skalní stěně dochovány fresky vnadných dívčích postav vystupujících z oblaků, malby jsou bez náboženského podtextu. V severní části skalní plošiny je lví podium, schodiště nahoru vede mezi zachovalými lvími tlapami.
 • WELIGAMA -Vesnice, kde lze ještě někdy zahlédnout lovit v moři rybáře na chůdách
 • YALA - Národní park na jižním pobřeží ostrova v okolí několika sladkých lagun. Možnost pozorování vzácných vodních ptáků a dravců, krokodýlů, divokých slonů …

Výlety

Jednodenní
 • SAFARI – Balapitiya.Ráno odjezd minibusem, na člunu jízda skrz mangrové lesy, návštěva ostrova s plantážemi hřebíčku. Poté želví farma – Balapitiya, manufaktura na výrobu palmového vína, jediný důl na těžbu ,,Moon stone,,v Asii /Ambalangoda/. Návrat pozdní odpoledne.
 • YALA NATIONAL PARK – Ráno ve 2 hod.odjezd z Unawatuny minibusem podél jižního pobřeží.S východem slunce v 6.30 hod. průjezd do národního parku Yala, pozorování zvířat (slonů). Po snídani v 10 hod. návštěva solné pánve v Hambantota, rýžová pole, Dondra, starobylý hinduistický ,,Višnův chrám,, Buddhova socha., Wewurukannala, holandská pevnost Matara, rybářské vesnice.Večer návrat do Unawatuny.
 • ,,KANDY,, Odjezd z Unawatuny v 6 hod. Návštěva sloní farmy v Pinnawala, botanická zahrada, farma s různými druhy koření, chrám Buddhova zubu, večer návrat do Unawatuny.
 • ,,DEŠTNÝ PRALES ,,SINHARAJA,, Odjezd ráno v 6 hod., návštěva džungle, vodopády, starobylé stromy, opice, starobylé stromy.

Třídenní a vícedenní

KANDY N’ ELIYA YALA NATIONAL PARK
 • První den: V 8 hodin odjezd z Unawatuny po pobřeží směr Kolombo. Asi v půli cesty do Kolomba se odbočuje do vnitrozemí směr Kandy. Návštěva sloní farmy a sirotčince v Pinnawala. Kandy – botanická zahrada, farma s různými druhy koření, chrám Buddhova zubu a další historické památky.
 • Druhý den: Po snídani odjezd do Nuwaraeliya, cestou uvidíte nekonečné čajové plantáže,nádherné hory s vodopády. Návštěva továrny na čaj s ochutnávkou možností nákupu nejlepšího Cejlonského čaje. Prohlídka Nuwaraeliyi.Poté pokračujeme do Tissamaharamaya ,cesta vede známými zeleninovými plantážemi. Míjíme Bandarawela vodopád. K večeru zakončíme druhý den v Tissamaharamaya.
 • Třetí den: S východem slunce v 6.30 hod. průjezd do národního parku YALA, pozorování zvířat (slonů). Po snídani v 10 hod. návštěva solné pánve v Hambantota, rýžová pole, Dondra, starobylý hinduistický ,,Višnův chrám,, Buddhova socha., Wewurukannala, holandská pevnost Matara, rybářské vesnice.Večer návrat do Unawatuny.

Doprava

Letecká

Zájezdy do tohoto střediska

Relax na Srí Lance

Taneční pobyt na Srí Lance s Vojtou Lackem - program T

Cena nezahrnuje letenku v ceně od 15.000,- Kč (cena je pohyblivá). V případě rezervace letenky přes CK, prosíme zakoupit, co nejdříve! Záloha ve výši ceny letenek.

11.2.2019 - 20.2.2019
Lektoři
Cvičební styly
Stát / Region:
Srí Lanka , Galle
Lokalita:
Unawatuna
Středisko:
Land's End
Letecky
B/B – se snídaní (bed and breakfast)
Novinka
dní:
10
nocí:
8
13 790,-

Akční nabídka

Víkendové cvičení a wellness - Clarion Hotel Špindlerův Mlýn

Rezervace prosíme do 6.10.2018.

9.11.2018 - 11.11.2018
Stát / Region:
Česká republika , Krkonoše
Lokalita:
Špindlerův Mlýn:
Středisko:
Clarion Hotel Špindlerův Mlýn****

Jóga u Labské přehrady s Terezou Kalinovou - program B

Hathajóga, Vinyasajóga, Jin jóga

Cena od2 390,-

Oblíbené

Cvičení a relax na ostrově Karpathos

Prosíme klienty "Power & Pilates studio Tábor“ o přihlášení a zaplacení zálohy ve výši 1500,- Kč nejpozději do 30/11/2018. First minute cena je platná do 28.1.2019, poté bude cena o 1000,- Kč vyšší.

14.6.2019 - 21.6.2019
Stát / Region:
Řecko , Karpathos
Lokalita:
Lastos:
Středisko:
Argo***

Pilates a poweryoga s Ivou a Jirkou Horatlíkovými - program B

Meditace, Relaxace, Pilates, Pilates Clinic Method, Poweryoga, Core and Stretch, Jóga pro zdravá záda, Pilates - Foot Work

Cena od16 490,-