Časté dotazy

Zde naleznete odpovědi na nejčastěji pokládané otázky. Otázky jsou rozděleny do jednotlivých kategorií podle tématu. Máte-li jakýkoliv další dotaz, můžete jej poslat přes kontaktní formulář.

Kategorie

Program

Pokud se zúčastním výletu, mám nárok na náhradu cvičebních hodin?
Schovat

Pokud se zúčastníte dobrovolného výletu, nemáte nárok na náhradní hodiny cvičení. V den celodenního výletu se snažíme přizpůsobit cvičební program tak, aby to vyhovovalo i klientkám odjíždějícím na výlet ne přijíždějícím, ale ne vždy je to možné. Na druhé straně můžete využít všechny hodiny cvičebního rozvrhu, pokud tyto hodiny nejsou limitovány množstvím cvičebních pomůcek (stapy, overbally, posilovací gumy apod.).

Nebude pro nás cvičení příliš náročné?
Schovat

Nemusíte se obávat. Lektoři rozpoznají schopnosti a zkušeností svých klientů a přizpůsobí jim své hodiny.

Nenechte se odradit sportovními úspěchy některých z našich lektorů. Právě tito lektoři mají jasně vymezenou hranici mezi závodním pódiem a lekcí pro klienty. To z nich dělá pravé lektory, učitele a propagátory zdravého životního stylu pro každého.

Doporučujeme Vám navštívit některou z hodin našich lektorů před tím, než se rozhodnete pro koupi zájezdu nebo víkendového pobytu. Program jejich hodin naleznete v rubrice CAPRO tým

Mám s sebou vzít svojí podložku?
Schovat

Klientky si s sebou většinou vozí vlastní podložky na cvičení. V některých střediscích sice s sebou někdy máme několik náhradních podložek, ale raději si vemte svojí vlastní.

Kde probíhá cvičení (v zahraničí)?
Schovat

Aerobní cvičení a tanec zpravidla probíhají na zpevněných plochách s povrchem vhodným pro cvičení (tartan, dlažba, hladký asfalt). Některé druhy cvičení (jóga, powerjóga apod.) mohou probíhat na trávníku. Doporučujeme s sebou vzít raději starší boty na aerobic, pokud běžně používáte kvalitní značkové modely.

Při výběru středisek se snažíme vyhledat co nejpříhodnější prostory a plochy pro cvičení, ale na zájezdech je potřeba počítat s tím, že přírodní podmínky nejsou srovnatelné s podmínkami vnitřních prostor ve fitnesscentrech nebo tělocvičnách.

Bude probíhat cvičení i v případě nepříznivého počasí?
Schovat

V řadě středisek jsme schopni zajistit náhradní plochu i v případě nepříznivého počasí. S ohledem na místní podmínky nemají klienti nárok na dodatečné plnění. Vždy se však snažíme zameškaný program vhodným způsobem kompenzovat, například prodloužením následujících hodin nebo přidáním hodin v následujících dnech.

Pobyt

Stačí mi k vycestování pouze občanský průkaz?
Schovat

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Jako cestovní doklad je možné používat občanské průkazy typu identifikační karty vydané po roce 1993, tzn. od vzniku České republiky. Přesto doporučujeme mít s sebou raději platný pas, především do zemí EU, které bezprostředně nesousedí s našimi hranicemi a kde neznají všechny typy našich dokladů.

Bude cestovní kancelář CK CAPRO vypisovat lastmomenty?
Schovat

Nabídky typu lastmoment, lastminute apod. jsou charakteristické nižší cenou, než katalogovou a také tím, že se jedná o doprodej ubytovací nebo přepravní kapacity. Naše programy jsou zajišťovány kvalitními instruktory, ozvučením, zajišťujeme pomůcky, cvičební plochu a další servis. Tato složka tvoří nezanedbatelnou část ceny zájezdu. Snažíme se nakupovat kapacity tak, abychom je nebyli nuceni rozprodávat za každou cenu nebo dokonce pod cenou jejich pořízení.

Na druhé straně Vám jsme schopni zajistit jakoukoliv dovolenou i z nabídek lastmomentů, pokud se jedná o klasické pobytové zájezdy a to ve všech lokalitách pro tento způsob prodeje typických. Obraťte se na nás, velmi rádi Vám pomůžeme s výběrem Vaší dovolené.

Co se považuje za "noc" v hotelu?
Schovat

Obecně se považuje za noc, kterou klient strávil v hotelu, přítomnost na pokoji v době mezi 16,00 a 10,00 h druhého dne. Pokud tedy klient přijede do hotelu až k ránu, ale je okamžitě ubytován, čerpá již tuto noc. A naopak, pokud může zůstat na pokoji do večerních hodin posledního dne, považuje se toto také za čerpání noci.

Do hotelu jsme přijeli až po půlnoci. Máme nárok na slevu?
Schovat

Za zahájení zájezdu se obecně považuje odbavení klientů při odjezdu/odletu. Tj. pokud byl klient odbaven ještě v plánovaný den odletu/odjezdu, nárok na slevu nemá. Dojde-li vlivem povětrnostních nebo technických podmínek nebo v důsledku mimořádných okolností nezaviněných cestovní kanceláří ke změně odletu, odletového či příletového místa, mezipřistání, zpoždění apod., cestovní kancelář za případné škody, které by mohly zákazníkovi tímto vzniknout, většinou neodpovídá a není povinna nahradit služby, které v důsledku těchto změn nemohly být čerpány.

Zdroj: Asociace českých cestovních kanceláří

Jak je to s příplatky za jednolůžkový pokoj a neobsazenými lůžky v apartmánu?
Schovat

V případě, že cestujete sami, nabízíme Vám u apartmánů nebo u hotelů v tuzemsku doplnění k jinému účastníkovi zájezdu nebo doplatek za samostatný pokoj nebo neobsazené lůžko v apartmánu.

U zahraničních hotelů nabízíme pouze doplatek za ubytování v 1/1 pokoji. Doplnění do pokoje k jiné klientce je možné pouze na základě předchozí domluvy v CK.

Jak vysokou hotovost si mám vzít s sebou?
Schovat

Záleží na tom, jaký typ ubytování a stravování jste si vybrali (se stravou nebo bez stravy). Pokud máte objedanou polopenzi, budete hradit nápoje objednané k jídlu (s vyjímkou all inclusive).

Z vlastní zkušenosti doporučujeme, abyste měli k dispozici hotovost nebo dostatečný disponibilní zůstatek na platební kartě k pokrytí náhlých výdajů souvisejících s úrazem nebo nehodou. Přes veškerá pojištění je třeba část nebo celé ošetření uhradit v hotovosti na místě. Doma Vám pojišťovna výdaje v plné výši uhradí, ale nedostatek hotovosti nebo disponibilního zůstatku na platební kartě Vám může způsobit nepříjemné komplikace. Ve většině zemí se platí léky nebo zdravotnické pomůcky (ortézy, léky proti bolesti, injekce apod.) v hotovosti a mnohdy cena pomůcek nebo léků přesahuje cenu vlastního ošetření.

V některých zemích je třeba při ubytování složit kauci (Francie, Itálie) na krytí případně vzniklých škod.

Řada turistických oblastí není vybavena terminály pro výběr hotovosti platebními kartami (Korfu, Kalábrie).

Snažíme se všechny potřebné informace podat v nabídce nebo v pokynech na cestu, kde zpravidla uvádíme i orientační ceny výletů, kterých se můžete na dovolené zúčastnit.

Před uzavřením cestovní smlouvy si v každém případě prostudujte Podmínky CK CAPRO.

Cestování do Chorvatska s občanským průkazem
Schovat

Občané České republiky nepotřebují při turistických cestách do Chorvatska vízum, pokud doba jejich pobytu nepřekročí 90 dnů. Přijíždějí-li s cestovním pasem, chorvatské orgány požadují, aby jeho platnost byla minimálně na dobu pobytu na území Chorvatska.

Od května 2004 rozhodnutím Vlády CHR je umožněno českým občanům vstupovat na území Chorvatska i na občanský průkaz (vydaný od druhé poloviny roku 2000 se strojově čitelnou zónou).

Občanský průkaz je cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. (Ministerstvo doporučuje, aby občan ČR mladší 15let, který cestuje společně s rodičem, byl vybaven svým vlastním cestovním dokladem, i když je zapsán v občanském průkaze).

Doprava

Organizujete dopravu z různých koutů republiky (svozy)?
Schovat

Svozy z různých koutů republiky zpravidla neorganizujeme. Ukázalo se, že to není pro klienty výhodné z časových důvodů, dopravci, kteří organizují svozy, zpravidla přestupují bezpečnostní předpisy.

Vyjímkou jsou skupiny, které zaplní celý autobus a v takovém případě pro ně zajistíme nástupní místo kdekoliv v ČR.

Nástupní místa bez příplatku podle cílové destinace:

  • Chorvatsko, Itálie: Písek nebo Tábor, České Budějovice, Brno
  • Francie, Španělsko: Plzeň

Ostatní místa po dohodě v cestovní kanceláři.

Můžete mi zaručit konkrétní místo v autobusu (vepředu, uprostřed, do uličky)?
Schovat

Při sestavování zasedacích pořádků bereme v úvahu pořadí, v jakém se klienti hlásili a platili. Dále bereme v úvahu různé požadavky na sezení vpředu, vzadu, u výstupních dveří, zejména pokud tyto požadavky vyplývají ze zdravotních důvodů. Pokud je to technicky možné, snažíme se požadavkům vyhově.

Všechna místa v autobusu mají stejnou hodnotu včetně zadních sedadel. Nezaručujeme, že budete cestovat tam i zpět stejným autobusem a na stejném místě.

Na druhé straně Vám můžeme zaručit, že se snažíme optimalizovat trasu a pořadí nástupů i výstupů tak, aby jste cestovali co nejrychleji a nejpohodlněji.

Pokud máte nárok na konkrétní místo v autobuse, je možné toto místo zaručit za poplatek.

Může se v autobusu kouřit?
Schovat

Autobusy jsou zásadně nekuřácké a během přepravy není dovoleno kouřit.

Může pes, kočka nebo jiné domácí zvíře cestovat autobusem?
Schovat

S ohledem na ostatní cestující, které by mohla přeprava zvířete obtěžovat, není přeprava zvířat v autobusech povolena. Hlavním důvodem jsou zdravotní důvody (alergie na psa nebo kočku), estetické důvody (pach domácích zvířat) a psychické zábrany (strach před zvířetem) ostatních spolucestujících, zejména dětí.

Většina středisek, ve kterých organizujeme pobyt nebo programy, umožňuje ubytování domácích zvířat rozumných rozměrů a druhů, zpravidla za příplatek.

Je možné během cesty procházet se v uličce nebo v noci ležet na zemi?
Schovat

Bohužel toto není možné s ohledem na dopravní předpisy, ze kterých ukládá přepravovaným osobám připoutat se bezpečnostními pásy, pokud sedí na sedačce vybavené bezpečnostními pásy. Vyhnete se tak případně velmi vysokým pokutám za porušení těchto ustanovení.

Pojištění

Odpovídáte za případný úraz při cvičení?
Schovat

Účastníci zájezdu se účastní všech pohybových, případně jiných aktivit výhradně na vlastní nebezpečí. Pro tento případ doporučujeme uzavřít některý druh připojištění, které pro své klienty zprostředkováváme.

Jaké výhody mi přináší Evropský průkaz zdravotního pojištění při cestování po Evropě?
Schovat

Evropský průkaz zdravotního pojištění nebo jeho ekvivalent, Potvrzení dačasně nahrazující Evropský průkaz zdravotního pojištění, vám v případě potřeby umožní snadnější čerpání zdravotní péče během přechodného pobytu v jiném členském státě. Lékařské ošetření bude poskytnuto za stejných podmínek jako tamním pojištěncům, tzn. že i spoluúčast a jiné poplatky se řídí pravidly daného členského státu. Například to znamená, že pokud v jiném členském státě je tamním pojištěncům poskytována zdravotní péče zcela zdarma, obdržíte ji zdarma také, pokud musí hradit spoluúčast, budete ji muset uhradit také. To vše po předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění.

Jaké byste nám pro pobyt a cesty doporučovali uzavřít pojištění?
Schovat

Pokud již nemáte uzavřeno pojištění léčebných výloh při cestách do zahraničí, doporučujeme Vám toto uzavřít v každém případě a to i do států Evropské unie. V zemích, se kterými máme uzavřeny dohody o bezplatném ošetření budete muset zaplatit za ošetření v soukromých ordinacích nebo u zubaře a platit si veškeré léky a pomůcky (např. ortopedické). Pokud nebudete pojištěni, nikdo Vám již tyto náklady neproplatí.

My Vám doporučujeme uzavřít komplexní pojištění, které pokryje tato rizika: léčebné výlohy, úraz, pojištění zavazadel a odpovědnosti za škodu, repatriaci, úmrtí a hlavně storno zájezdu.

Aktuální nabídku pojištění, které můžete prosřednictvím naší cestovní kanceláře uzavřít najdete v odkazu Pojištění.

Co znamená pojištění proti úpadku CK, které je v ceně zájezdu?
Schovat

V případě, že by se naše cestovní kancelář dostala do platební neschopnosti, uhradí Vám pojišťovna zaplacené zálohy na zájezd, pokud byste byli v zahraničí, uhradí Vám cestu zpět do České republiky. Ujišťujeme Vás, že děláme vše pro to, aby k takové situaci nikdy nedošlo.

Budou mi na základě Evropského průkazu zdravotního pojištění refundovány všechny náklady na lékařskou péči?
Schovat

Je třeba počítat s tím, že ve většině států se za péči připlácí, a může proto po Vás být vyžadováno zaplacení části účtů v hotovosti.

Případný převoz zpět na území České republiky není kryt a musíte si jej sami zaplatit.

V některých státech musíte zaplatit při ambulantním ošetření celý účet a s tímto účtem zajít na tamní zdravotní pojišťovnu (např. Francie).

Proto Vám doporučujeme uzavřít jednu z variant cestovního pojištění.

Akční nabídka

Cvičení a relaxace u moře - Apartmány Lanterna

Tato cena platí při rezervaci a platbě zálohy do 30.1.2019 do 16:00, poté bude minimálně o 500,-Kč vyšší.

5.7.2019 - 14.7.2019
Stát / Region:
Chorvatsko , Istrie
Lokalita:
Lanterna (Tar):
Středisko:
Apartmány Lanterna - cvičení
Cena od7 850,-

Oblíbené

Cvičení a relax na ostrově Karpathos

Prosíme klienty "Power & Pilates studio Tábor“ o přihlášení nejpozději do 30/11/2018 a zaplacení zálohy ve výši 1500,- Kč. First minute cena je platná do 28.1.2019, poté bude cena o 1000,- Kč vyšší.

14.6.2019 - 21.6.2019
Stát / Region:
Řecko , Karpathos
Lokalita:
Lastos:
Středisko:
Argo***

Pilates a poweryoga s Ivou a Jirkou Horatlíkovými - program B

Meditace, Relaxace, Pilates, Pilates Clinic Method, Poweryoga, Core and Stretch, Jóga pro zdravá záda, Pilates - Foot Work

Cena od16 490,-