Cvičební styl Zaměření Zájezdy Lektoři Charakteristika

Cvičení pro ženy i muže rozvíjející vytrvalost, dynamiku a sílu za pomoci aerobního tréninku a základních prvků z bojových sportů.

Body Boxing je nový cvičební styl, který vychází z technik bojových sportů boxu a kickboxu. Vhodný k formování mužské i ženské postavy při rychlém spalování tuků, zpevnění stavby těla a zvýšení fyzické kondice.

Cardio trénink inspirovaný prvky bojových umění jako karate, box, mui tai a další.

Blokové cvičení, první část je zahřívací a protahovací, poté je dynamická část z bojových umění a následuje strečing a relaxace.

brazilské bojové umění - kombinace tance, netradičního boje a akrobacie

ETB (lekce European Tae Bo®) je hodina intenzivního cvičení složená z kopů, úderů a jejich kombinací, které na sebe bezprostředně navazují. Při ETB® trénujete doslova "celého člověka". Cvičení klade nároky na sílu, výbušnost, flexibilitu, rovnováhu, koordinaci, ale největší důraz je kladen na vytrvalost. ETB® je vhodné i pro ty, kteří nechodí na aerobik, protože neradi přemýšlí o choreografii. V ETB® žádná choreografie není, při ETB® se učíte pracovat sami podle svého vlastního já. GET THE FIRST PLACE BY YOUR OWN... - zvítěz sám nad sebou, porovnávej se vždy sám se sebou. Není důležité vydržet celou hodinu v tempu instruktora - každý máme své tempo a každý podle něj také co nejoptimálněji můžeme pracovat. Nevěříte? Přijďte se přesvědčit, že trénink, který si řídíte sami má ty nejlepší výsledky. Po rozehřátí následuje hlavní část intenzivního cvičení, na závěr některé posilovací cviky následované relaxačním a dechovým cvičením.

Při lekcích ETB® Intro se trénuje technika jednotlivých úderů, kopů a jejich kombinací. Důraz je kladen především na preciznost provedení a na získání citu pro danou techniku. Kromě tréninku techniky trénujeme také výrazně svalovou sílu. Lekce ETB® Intro jsou součástí ETB® systému a navštěvovat je může jak začátečník, tak i pokročilý, neboť na technice můžete stále něco vylepšovat a trénink svalové síly a zpevnění takových partií jako jsou hýždě, boky a břicho není také jistě k zahození. Lekce trvá 55 minut, vždy začíná rozehřátím, v hlavní části se vyučují a korigují jednotlivé techniky a jejich kombinace. Pokud Vám nějaká technika v hodině ETB® dělala obtíže, právě zde ji můžeme trénovat. Na závěr hlavní části se vždy zopakují probírané techniky v tempu ETB® (5-10minut) a následuje zklidnění - dechové a relaxační cvičení.

Skupinové, zábavné a energeticky vysoce účinné cvičení na speciálně upravených boxovacích totemech, při kterém ve stejný okamžik klienti nacházejí hudbu, motivaci, kondici, zábavu a psychickou uvolněnost. Tento originální program byl vyvinut tak, aby oslovil lidi téměř každého věku a úrovně zdatnosti.

FitKickBox je spojením technických prvků z bojového umění (úderů a kopů) za doprovodu hudby. Moderní, zábavné a nenáročné pojetí pro ty, kteří chtějí proniknout do tajů bojových umění, ale nechtějí podstupovat klasické bojové tréninky. Během lekce se pohybujeme jak v anaerobní, tak i v aerobní zóně a dochází ke zvýšení kondicece a spalování tuků.

Karate je japonské bojové umění čínského původu. Toto bojové umění se díky svému čínskému původu nazývalo původně „čínská ruka“. To byl i původní význam znaků, kterými se karate v Japonsku označovalo. Moderní mistr tohoto umění Gičin Funakoši, který zemřel v roce 1957 ve věku 88 let, změnil znaky tak, že doslovně znamenaly „prázdná ruka“. Funakoši však zvolil tyto znaky i pro jejich význam v zenbuddhistické filozofii: „stát se prázdným“. Pro mistra bylo karate bojovým uměním, ale bylo také prostředkem tvorby charakteru. Napsal: „Jako lesklý povrch zrcadla odraží vše, co je před ním, a jako se tichým údolím nese i slabý zvuk, tak musí žák karate vyprázdnit ze své mysli sobectví a zkaženost při úsilí vhodně reagovat na cokoli, s čím se může střetnout. Toto je význam kara, neboli „prázdný“, v karate“. Karate bylo poprvé předvedeno japonské veřejnosti v roce 1922, kdy Funakoši, který byl profesorem na okinawské vysoké pedagogické škole, byl pozván, aby vyučoval a předváděl ukázky tradičních bojových umění. Jeho ukázky tak zapůsobily na diváky a posluchače, že byl zavalen žádostmi, aby zůstal vyučovat v Tokiu. Namísto návratu na Okinawu učil Funakoši karate na různých univerzitách a v Kodokanu - Mekkce Judo - do doby, kdy byl schopen v roce 1936 ustavit Šotokan, velký mezník v historii karate v Japonsku. Japonská asociace karate (JKA) byla utvořena v roce 1955 s Funakošim jako hlavním instruktorem. V té době měla tato organizace jen málo členů a několik instruktorů, kteří karate studovali pod vedením stárnoucího mistra. Asociaci uznalo ministerstvo školství v roce 1958. Téhož roku uspořádala asociace první Celojaponské mistrovství v karate (vítězem se stal Hirokazu Kanazawa), které se pak stalo každoroční záležitostí a pomáhalo ustavit karate jako soutěžní sport. Úloha karate v moderní době je mnohostranná. Jako praktický prostředek sebeobrany se široce vyučuje v soukromých klubech a např. v Japonsku je součástí tréninkového programu pro policisty a členy ozbrojených sil. Velký počet vysokých škol nyní začleňuje karate do svých programů tělesné výchovy a jeho techniky se také učí vzrůstající počet žen. V Japonsku a všude ve světě však karate získává velkou popularitu jako soutežní sport, který zdůrazňuje mentální kázeň stejně tak jako fyzické schopnosti. To, co bylo původně vytvořeno na Dálném východě jako bojové umění, pak přežilo změny odehrávající se staletí, aby se stalo nejen vysoce účinným prostředkem sebeobrany beze zbraně, ale také vzrušujícím, vyzývajícím sportem, uspokojujícím nadšence v celém světě.

Kick-box je bojový sport využívající především kopy z tradičních bojových umění (např. karate) a boxerské údery.

Toto aerobní cvičení vychází z bojového umění. Používají se aerobikové cviky, kopy, údery a úhyby celého těla. Kick-box aerobic je intenzivní a velmi náročný na fyzickou kondici.

Cvičením se prolíná pilates, box a tanec a ve spojení s velmi dynamickou hudbou tato kombinace vyvolá opravdu silnou dávku energie a nadšení. Vymyslela jej švédská tanečnice a fitness trenérka celebrit Viveca Jensen. Piloxing je jako dynamická střídavá hra. Pomalé kontrolované pohyby střídají energetické silné údery. Změny probíhají pomalu a postupně, takže má člověk možnost tělo správně nasměrovat. Jako doplněk se používají zátěže o váze 250 g na rukou v podobě rukavic upevňovaných na suchý zip. Piloxing působí jako aerobní i silový trénink současně. Některé cvičení je ladné jako při baletu, jiné energické a dravé, chvíli se cvičí i na podložce. Základem piloxingu je fakt, že ženský princip je plný energie a slouží ženám k tomu, aby získaly elegantní, sexy a silný pocit ze sebe samých.

Piloxing s využitím baletních tyčí

Moderní druh aerobního cvičení, které kombinuje prvky karate, taekwon-da a klasického boxu s prvky tanečního aerobiku.

Čínské bojové umění, jenž je zaměřeno na zlepšení zdraví a kvality života.

Unikátní spojení bojového umění Dálného východu s efektivním tréninkem západního typu. Optimální forma relaxace po náročném dni, odstranění stresu a napětí. Meditace se střídá s procvičováním prvků bojového umění v rychlém tempu rytmické hudby. Při cvičení dochází k efektivnímu spalování tuků, zpevnění problémových partií břicha, hýždí a stehen, posílení svalů zad a tím k odstranění jejich bolesti a zlepšení držení těla. Díky vysoké intenzitě tréninku roste vytrvalost, síla, schopnost koncentrace a koordinace pohybu.

Akční nabídka

Cvičení a relaxace u moře - Apartmány Lanterna

Tato cena platí při rezervaci a platbě zálohy do 30.1.2019 do 16:00, poté bude minimálně o 500,-Kč vyšší.

30.8.2019 - 8.9.2019
Stát / Region:
Chorvatsko , Istrie
Lokalita:
Lanterna (Tar):
Středisko:
Apartmány Lanterna - cvičení

Program S - Kondiční cvičení pro seniorky s Helenou Jarkovskou

Cvičení pro seniory, Relaxační cvičení, Zdravotní zádová gymnastika

Cena od7 750,-

Oblíbené

Víkendové cvičení a wellness - Wellness hotel Rezidence Nové Hrady

Vyprodáno!!!! Bereme náhradníky

5.4.2019 - 7.4.2019
Stát / Region:
Česká republika , Jižní Čechy
Lokalita:
Nové Hrady:
Středisko:
Wellness hotel Rezidence****

Jarní jóga a wellness s Radkou Sedmíkovou - program B

Vinyasa jóga, Jemná jóga, Relaxace, Meditace

Cena od3 490,-